Як банкам відповідати новим вимогам постанови № 58 від НБУ?

Solidity Team

Правління Національного Банку України в травні 2023 року прийняло постанову № 58, відповідно до якої кожен банк, який надає платіжні послуги, повинен забезпечити автентифікації та посилені автентифікації, захист конфіденційності та цілісності. Згідно з постановою надавач платіжних послуг повинен використовувати механізми та процедури моніторингу операцій для виявлення несанкціонованих або шахрайських дій. Вони ґрунтуються на аналізі операцій з урахуванням складових, що є типовими для користувача платіжних послуг, за умов належного використання вразливих платіжних даних.

Виклики, що постали перед банками України:

 • Постанова не передбачає конкретних правил, бо відсутні чіткі вимоги до системи контролю;
 • Потрібно впровадити механізми перевірки операцій для різних систем, а в застарілих системах не закладені механізми перевірок або можливості передати транзакцію на перевірку стороннім системам;
 • Досить обмежений час на розробку та впровадження системи контролю (антифрод системи);
 • Відсутність необхідного кваліфікованого персоналу для впровадження системи та її підтримки в актуальному стані.

Компанія Solidity створила рішення на базі IBM Safer Payments, яке допоможе банкам відповідати вимогам постанови № 58. Воно дозволяє впровадити антифрод систему за декілька місяців і здебільшого без зупинки платіжних сервісів.

IBM Safer Payments — одне з найкращих рішень на світовому ринку антифрод. Система має сертифікацію PCI-DSS та PSD2, що значно спрощує проходження сертифікації. Також є реалізовані проєкти й на території України. Антифрод система передбачає можливість самостійно, без втручання виробника або підрядника, обслуговувати її, створювати нові правила та перевірки в графічному інтерфейсі.

У результаті банк отримає за два місяці повністю робоче рішення в продуктиві та відповідність регуляціям НБУ щодо постанови № 58. У замовника вже буде власна навчена команда, яка обслуговує систему та розбирає інциденти.

Завдяки антифрод системі показники шахрайства та репутаційні ризики, пов'язані із шахрайськими діями, знизяться у 20 разів. А головне, швидкість застосування контрмір новому шахрайству чи вимог регулятора зменшиться із днів/тижнів до хвилин.

Загалом, постанова № 58 від Національного банку України несе за собою великий вплив на функціонування банківської системи. Банки повинні усвідомлювати необхідність внесення змін у свою діяльність, щоб відповідати новим вимогам. Це необхідний крок у напрямку покращення фінансової стабільності, забезпечення безпеки та захисту інтересів клієнтів. Банки, які швидко й ефективно адаптуються до нових вимог, матимуть перевагу на ринку та зможуть зміцнити свою позицію в сучасному банківському секторі.

shareЛінк скопійовано

/ Зв'яжіться з нами

Давайте поговоримо

Залиште заявку сьогодні та розпочніть ваш шлях цифрової трансформації

  Адреса

  04114, Київ, Оболонський район, вул. Пріорська 21

  Контакти
  Соціальні мережі