IBM Safer Payments: економія витрат та переваги для бізнесу

Solidity Team

Еволюція фінансових інструментів та поява нових платіжних каналів відкрила для злочинців нові способи шахрайства. Та одночасно з цим – розвинула ринок запобігання шахрайству.

Антифрод рішення IBM Safer Payments – інструмент, який використовує можливості штучного інтелекту, щоб виявити шахрайство та запропонувати нові або покращити існуючі рішення, перевірити їх та впровадити нові моделі протягом кількох хвилин.

Які переваги для бізнесу дає IBM Safer Payments та чому це економічно вигідно – розповів у своєму дослідженні Forrester Consulting. Аби Замовникам краще зрозуміти переваги та ризики даної інвестиції, Forrester опитав п’ятьох клієнтів, які мають досвід використання IBM Safer Payments. Це допомогло визначити ключові переваги цього рішення, а також оцінити витрати на його впровадження. Ділимося результатами даного опитування.

Ключові результати дослідження

Джерело: Forrester Total Economic Impact study commissioned by IBM

Фінансові переваги для компаній:

1. Антифрод рішення IBM Safer Payments допомагає краще виявляти шахрайство та зменшує втрати Замовника. До прикладу, в банку, де загальна кількість транзакцій на рік складала 800 мільйонів – збитки від шахрайства, яких вдалося уникнути за три роки, склали понад 13 мільйонів доларів.

Ці результати, пояснюють аналітики Forrester, можуть не відображати весь досвід. Заощадження можуть відрізнятися в різних компаніях залежно від численних факторів – каналів платежів, обсягів транзакцій, регіону, існуючої системи, оптимізації правил та моделей протидії шахрайству. Щоб врахувати ці ризики, Forrester скоригував дану перевагу на 10%.

2. В застарілих системах клієнти не могли швидко адаптувати свої моделі оцінки ризиків або написати нові правила, щоб адаптуватися до нових методів шахрайства. Особливо в таких каналах, як цифрові платежі.

Згідно з результатами дослідження, завдяки IBM Safer Payments кількість транзакцій, відібраних для перевірки, ймовірно може зменшитись на 70%, 73% і 77% відповідно на 1, 2 і 3 рік після впровадження. Покращена модель протидії шахрайству знижує частоту хибних результатів до 77% і підвищує продуктивність аналітика, надаючи інформацію, необхідну для ефективної оцінки транзакцій. За три роки роботи IBM Safer Payments надлишкова аналітика зменшилась на 90 000 годин, а компанія зекономила понад 2,7 мільйона доларів.

3. Застарілі системи, засновані на статичних правилах, вимагають дорогого налаштування та щорічного оновлення. За три роки користування IBM Safer Payments Замовник заощадив 1,3 мільйона доларів на одноразовому оновленні старої системи та щорічних витратах на ліцензування.

Завдяки IBM SP опитані компанії досягли заощаджень у декількох категоріях:

 • Зменшили витрати, пов’язані з інвестиціями у допоміжні технології, оновленням програмного забезпечення та додатковою закупівлею обладнання для підтримки існуючих рішень.
 • Більшість вендорів у базову ліцензію включають обмежений функціонал. Додаткові функції необхідно купувати окремо, що обмежувало Замовника в ефективності протидії шахрайству та створенні нових моделей для цього.
 • Застарілі системи вимагали додаткових ресурсів. Замовникам доводилося інвестувати в аналітиків з шахрайства, спеціалістів з аналізу даних та програмістів, щоб підтримувати таку систему. Завдяки IBM Safer Payments вони змогли уникнути найму від 5 до 15 додаткових працівників.

Додаткові переваги:

 • Економія за рахунок відмови від зовнішніх постачальників чи консультантів.
 • Можливість збільшення частоти та швидкості зміни моделі протидії шахрайству.
 • Зручний UI має всю необхідну інформацію, зібрану в одному місці, що покращує досвід роботи в системі.
 • IBM SP дозволяє швидко реагувати на зміни та підключати нові канали. Тож для Замовника це довгострокова інвестиція.

Дослідження показало, що чиста приведена вартість (NPV) складає 10 мільйонів доларів, а рентабельність інвестицій – 144%.

Чому вибір компаній зупинився на IBM Safer Payments?

 • IBM Safer Payments – це сучасна платформа, яка може використовувати моделі, розроблені ззовні. На відміну від застарілих рішень, які використовують статистичне моделювання великих наборів даних, IBM SP використовує вбудований штучний інтелект, що відіграє ключову роль у здатності інструменту бути актуальним.
 • IBM – це технологічна компанія, яка має фахівців у десятках країн світу, тож у Замовників немає проблем із доступом до підтримки з боку спеціалістів.
 • Простий користувацький інтерфейс (UI) та зрозумілі моделі дозволяють самостійно керувати цим інструментом.
 • Корпоративний інструмент забезпечує багатоканальну роботу та швидко масштабується для обробки платежів у реальному часі. IBM Safer Payments ретельно вивчає поведінку у платіжних каналах, включаючи кредитні картки, банкомати, онлайн-банкінг та більш нові цифрові канали платежів.

Юрій Федець, директор IT-компанії Solidity: “Наші спеціалісти працюють у сфері фінансової безпеки вже більше 10 років. Вони мають великий досвід та знання рішень фінансової та інформаційної безпеки. Наша команда застосовує свою експертизу для досягнення найкращих результатів у впровадженні проєктів для Замовників. Одним із найпопулярніших продуктів серед наших спеціалістів є рішення IBM Safer Payment, яке дозволяє реалізувати проєкти на 100% ефективно та вчасно”.

Total Economic Impact — це методологія, розроблена Forrester Research, яка покращує процеси прийняття технологічних рішень у компанії та допомагає постачальникам доносити до клієнтів ціннісні пропозиції своїх продуктів і послуг.

shareЛінк скопійовано

/ Зв'яжіться з нами

Давайте поговоримо

Залиште заявку сьогодні та розпочніть ваш шлях цифрової трансформації

  Адреса

  04114, Київ, Оболонський район, вул. Пріорська 21

  Контакти
  Соціальні мережі